1. Psikiyatri Zirvesi & 8. Ulusal Anksiyete Kongresi
  
  Antalya / Belek
  2-6.MART,2016
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   2-6.MART.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Psikiyatri Bilimleri ve Araştırmaları Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Cornelia Diamond Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.psikiyatrizirvesi2016.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Psikiyatrinin gündeminin farklı boyutları ile ele alınmasını hedeflenen bu kongrede psikiyatrinin önde gelen bilim insanlarının önemli araştırmalarını paylaşacakları ,klinik ve psikiyatrik uygulamalarda güncelleştirmemizi kolaylaştıracak dinamik oturumların olacağı bir program yer alacaktır.

Toplantının katılımcıları toplantılar yoluyle psikiyatri ve nörobilimde yeni çalışmaları gözden geçirebilecekler ve bilgilerindeki boşlukları doldurabileceklerdir.Klinik psikiyatride yeni bilgi ve beceriler edinerek hasta bakım kalitelerini yükseltebileceklerdir.Klinik uygulamalara yeni bilgileri nakletmemizde ki bariyerler belirlenerek ortadan kaldırılacak ve ülkemize uyumlu bir şekilde neler yapılabileceği gözler önüne serilecektir.

Tedavi seçenekleri arasında sağlıklı değerlendirmeler yapılabilmesi çok önemlidir. Kongre programı bu konuda bilim ışığında sağlıklı tedavi seçeneklerini bulabilmek için gerekli oturumlar ve çalışma grupları sağlayacaktır. Kişilerin oturumlara aktif katılımını sağlamak için düzenlemeler yapılacaktır.Ruh sağlığını hizmetini ulaştırmaktaki engelleri tanımak ve çözüm yollarını üretmek ana eğitim amaçlarından bir tanesidir.

Şizofrenik bozukluk , bipolar bozukluk , depresyon ve ADHD toplantılarda her yönüyle ele alınacaktır. Bağımlılık ve yeni çözümler , major psikiyatrik hastalıklar ve eştanılılık , yeni tedavi modelleri ve bilimsel temelleri diğer hedeflerdendir. Anksiyete bozuklukları programında özel yerini koruyacaktır.

Çalışma gruplarında glutamat , yönetsel işlevler ,beyin görüntülemesi gibi daha önce ele alınmamış konular ele alınacak psikofarmakoloji ve psikoterapi seçenekleri ile çalışma grupları da toplantıda doyurucu şekilde yer alacaktır.

Kongre 2 – 6 Mart 2016 tarihlerinde Belek, Antalya’da düzenlenecektir. 2007 yılında kurulmuş bulunan Psikiyatri Bilimleri ve Araştırmaları Derneği ortaklığı ile kongre düzenlenecek olup verebileceğiniz desteklerle daha zengin bir organizasyon hedefliyor ve siz değerli meslektaşlarımızın kongremize katılımını bekliyoruz.

Saygılarımızla,


Prof. Dr. Oğuz KARAMUSTAFALIOĞLU
Kongre Başkanı


Prof. Dr. Nesrin DİLBAZ
Kongre Başkanı

Geri