IPCAP 2016 " Anadolu’nun Zirvesinde Uluslararası Fizik Konferansı"
 
 
  International Physics Conference at the Anatolian Peak
  Erzurum
  25-27.ŞUBAT,2016
     
KATEGORİ  
Fizik
YER   Erzurum
TARİH   25-27.ŞUBAT.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü

ETKİNLİK MERKEZİ   Erzurum Atatürk Universitesi Nenehatun Kültür Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Albedo Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.ipcap2016.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sevgili Meslektaşlarım,

Atatürk Üniversitesi, Fen Fakültesi Fizik Bölümünün ev sahipliğinde yapılacak olan Anadolu’nun Zirvesinde Uluslararası Fizik Konferansı’na (IPCAP 2016), sizleri davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Konferans 25-27 Şubat 2016 tarihleri arasında (Perşembe-Cumartesi) Erzurum Atatürk Universitesi, Türkiye Kampüsü, Nenehatun Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.

IPCAP 2016’nın amacı, birçok ülkeden fizik ve ilgili alanlarda çalışan akademisyenleri, araştırmacıları ve öğrencileri deneyimlerini ve araştırma sonuçlarını paylaşmak ve Fiziksel Bilimlerdeki son gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulunmak üzere bir araya getirmektir.

Erzurum Türkiye'nin en yüksek rakımlı (1850 m) şehridir ve 320 üzerinde kültürel yer vardır. Doğu Anadolu Bölgesi'nde, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan kent dünyanın en önemli medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Erzurum, coğrafi özellikleri, 5 ay boyunca kayak yapmaya elverişli yapısı, kar kalitesi, uzun pistleri ve tesisleriyle dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden biridir.

Şehir merkezinin güneyinde 70 km uzunluğunda ve 25 km genişliğinde bir alanı kaplayan Palandöken Dağları, 1993 yılında Kış Turizm Merkezi ilan edildi. Ulaşım güvenli ve kolaydır. Havaalanına 15 kilometre mesafede yer alan kayak merkezinin şehir merkezine olan uzaklığı ise yalnızca 4 kilometredir. 2011 yılında 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ev sahipliği yapan şehir, Türkiye ve dünya kış turizminin yeni cazibe merkezlerinden biri olmuştur. Palandöken kayak severler için farklı zorluk seviyeli pist alternatifler sunmaktadır. Kayak merkezinde ve Üniversitemiz'de (konukevleri ve üniversite oteli) çok sayıda konaklama alternatifleri vardır.

İklim koşulları, kış turizmi yapılması açısından son derece elverişlidir. Yaklaşık 5 ay süren kış boyunca ortalama sıcaklık -5,-9 °C’dir.

Organizasyon Komitesi adına, hepinizin bilimsel içerik, sosyal etkileşim, Türk kültürü ve Erzurum şehrinden hoşlanacağınızı içtenlikle umuyoruz.
Dadaşlar diyarı Erzurum'da Anadolu’nun Zirvesinde 1. Uluslararası Fizik Konferansı'nda sizleri de aramızda görmek bizleri onurlandıracaktır.

Saygılarımızla.

Rıdvan DURAK

IPCAP2016 Konferans Başkanı

Sebahattin TÜZEMEN

IPCAP2016 Konferans Eş-Başkanı

Geri