2. Uluslararası Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekoloji Kongresi
 
 
  2nd International Cosmetology and Cosmeticgynecology Congress
  İstanbul
  3-5.KASIM,2016
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İstanbul
TARİH   3-5.KASIM.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -YİSAV (Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırma Vakfı)
-Avrupa Kozmetik ve Rekonstrüktif Jinekoloji Derneği
-Uluslararası Kozmetik Jinekoloji Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Hilton İstanbul Bosphorus
ORGANİZATÖR KURULUŞ   FTS Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://cosmeticgynecology2016.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sayın Meslektaşlarım,

Size 3-5 Kasım 2016 tarihleri arasında, Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de düzenlenecek olan 2.Uluslararası Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekoloji Kongresi’ni duyurmaktan ben ve Kongre Eş-Başkanı Marco Pelosi II, MD büyük onur duymaktayız.

Dünyada gittikçe yaygınlaşan ve mesleğimizde yeni bir alan olan Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekolojinin tartışıldığı, ABD dışındaki tek ve en önemli kongredir. Kongre kar amacı gütmeyen, ülkemizde ve dış ülkelerde Kadın Sağlığı konusunda 20’den fazla ulusal ve uluslararası kongre düzenlemiş bir vakıf olan YİSAV tarafından Avrupa Kozmetik ve Rekonstrüktif Jinekoloji Derneği (European Society of Cosmetic and Reconstructive Gynecology, ESCORG) ve Uluslararası Kozmetik Jinekoloji Derneği’nin (International Society of Cosmetic Gynecology, ISCG) destekleriyle gerçekleştirilecektir. Amerika ve İngiltere Kadın Hastalıkları ve Doğum Birlikleri başta olmak üzere pek çok Kadın Doğum Örgütü ve onların çatı örgütü olan FİGO (Uluslararası Kadın Doğum Dernekleri Federasyonu) tarafından kabul edilmiş olan Kozmetik Jinekoloji jinekologların önemli çalışma alanlarından birisidir. Kozmetik Jinekolojinin, jinekologların çalışma alanlarından birisi olduğu 2015 yılı başında Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) tarafından da kabul edilmiş, konu T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliğine de bildirilmiştir.

1.Uluslarası Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekoloji Kongresi 2011 yılında İstanbul’da düzenlenmiştir ve kongreye 400 kişi katılmıştır. Herkes için çok verimli geçmiştir. Bu kongre öncesinde çeşitli kurslar düzenlenecektir. Kurslara başvuru sırasına göre sınırlı sayıda katılımcı alınacaktır. Kongre programının içeriği ve konuşmacılar meslektaşlarımızın konuyla ilgili teknikleri öğrenebilmesine yönelik olarak seçilmiştir. Kongrede teknikleri öğrenmeyi kolaylaştıracak pek çok video sunumuna da yer verilmiştir. Kongrelerde çoğunlukla teknikler gösterilmediğinden bu büyük bir öğrenme fırsatı olacaktır. Kongrede başvuranlar arasından seçilen sözlü ve poster sunumları da yer alacaktır.

Bu düşünceler ışığında; 03 – 05 Kasım 2016 tarihleri arasında Hilton İstanbul Bosphorus Hotel ’de gerçekleştirilecek olan 2.Uluslararası Kozmetoloji ve Kozmetik Jinekoloji Kongresi sizleri aramızda görmeyi umuyor, değerli katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.Saygılarımızla,


Ferit Saraçoğlu, MD
Kongre Eş Başkanı


Marco Pelosi II, MD
Kongre Eş Başkanı


Geri