9. Rejyonal Anestezi Uygulamalarında Ultrason Kursu
  
  Kocaeli
  18-19.MART,2016
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Kocaeli
TARİH   18-19.MART.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı
-Rejyonal Anestezi Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Derbent Uygulama Oteli
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Flap Tour
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://usrakou2016.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli meslektaşlarımız,

Ultrasonografinin anestezide kullanılması rejyonal anestezi pratiğinde başarı ve güvenliği arttıran önemli bir etken olmuştur. Ultrasonografinin klinik kullanımı zaman içerisinde eski blokların tekrar değerlendirilmesine, yeni blok/uygulamaların doğmasına sebep olmuştur. Rejyonal anestezideki gelişmelerin yanı sıra ultrasonografi vaskular girişimler, kardiak eko, akciğer değerlendirmeleri ve diğer pek çok alanda anestezistlere yardımcı olmaktadır.

Kocaeli’nde geleneksel olarak düzenlediğimiz kursun amacı özellikle günlük hayatta her anestezistin yararlanabileceği yöntemlerin teorik ve pratik çalışmalarla iyice kavranması ve bu arada rejyonal anestezi ve ultrasonografi konusunda yeniliklerin paylaşılmasıdır.

Yurtiçinden ve yurtdışından ciddi bir birikime sahip akademisyenlerin katkısı ile “IX. Rejyonal Anestezi Uygulamalarında Ultrason Kursu” nu Kocaeli’nde düzenliyoruz.

Bu çalışmanın daha verimli olmasını sağlamak için bu sene de katılımcı sayısı sınırlı olacaktır. Bu nedenle ilgilenen meslektaşlarımızın erken kayıt yaptırmalarını öneririz. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı ile Rejyonal Anestezi Derneği’nin etkili bir işbirliği ile yapılacak olan bu kursun da öncekiler gibi verimli, yararlı ve başarılı geçeceğine inanıyoruz.

Dokuz senedir düzenlenen bu eğitim programında her sene olduğu gibi bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak için Kartepe’nin eteklerinde körfezin kıyısında, Kocaeli’nde 20-21 Mart 2016 tarihinde görüşmek dileği ile saygılar sunarız.


Prof. Dr. Yavuz Gürkan
Kocaeli Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon
Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi


Prof. Dr. Sacit Güleç
Rejyonal Anestezi Derneği Başkanı

Geri