2. Prof. Dr. Selahattin Şenol Bahar Okulu (Çocuk Psikiyatrisi)
  
  Antalya
  16-19.MART,2016
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya
TARİH   16-19.MART.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türkiye Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Club Hotel Sera
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   www.cocukergenkongre.com/baharokullari2/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli meslektaşlarımız,

Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Prof. Dr. Selahattin Şenol Bahar Okulu çocuk psikiyatrisinde yöntembilim çalışmaları konusunda öncü bir okul olmuş ve camiamızda büyük bir ilgiyle karşılanmıştır. İlk kez düzenlenen Prof. Dr. Selahattin Şenol Bahar Okulunda araştırma protokolü önerilerinin tartışılması, temel istatistiksel analiz yöntemlerinin kavranması, bilimsel araştırma yapma, verileri yazıya dökme ve yayınlama konusunda pratik çalışmalar yapılmış; çocuk psikiyatrisi camiasında aktif araştırmacılık yapan genç meslektaşlarımız da deneyim sahibi oldukları alanlarda sunumlar yapmışlardır.

Prof. Dr. Selahattin Şenol Bahar okulları ile camiamızda birlik içinde çalışma bilinci ile, doğru hedeflere yönelik, etkin, toptan kalite artışı sağlamayı amaç edinen projelerin hayata geçirilmesini planlıyoruz. Bu nedenle 16-19 Mart 2016’da ikincisini planladığımız Prof. Dr. Selahattin Şenol Bahar Okulu’nda bir basamak daha ileri giderek; “baştan sona bir bilimsel araştırmanın gerçekleştirilip, elde edilen verilerin tamamen uygulamalı olarak bilimsel yayın haline dönüştürülmesi”ni hedefledik.

“Ben artık şarkı dinlemek değil şarkı söylemek istiyorum” mısrasında şairin dediği gibi biz de çoğunlukla batılı ülkelerde gerçekleştirilen araştırmaları dinlemekle yetinmemeliyiz. Bu bağlamda Prof. Dr. Selahattin Şenol Bahar Okulunun topyekun bilimsel çalışmalar planlamamız, yapmamız ve dolayısıyla ülkemizi dünya biliminde daha saygın bir yere getirmemiz için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyor, tüm genç meslektaşlarımızı 2. Prof. Dr. Selahattin Şenol Bahar Okulu’na davet ediyoruz.

Saygılarımızla


Kongre Eş Başkanı
Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan


Kongre Eş Başkanı
Doç. Dr. Özlem Yıldız Gündoğdu

Geri