4. İlaç Kimyası: İlaç Etkin Maddesi Tasarımı, Sentezi, Üretimi ve
  Standardizasyonu Kongresi
  
  Aydın / Kuşadası
  17-20.MART,2016
     
KATEGORİ  
Kimya
YER   Aydın / Kuşadası
TARİH   17-20.MART.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Kimyagerler Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Pine Bay Holiday Resort Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://kimyager.ilackongresi.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Bilim İnsanları, Kamu ve Özel Sektör Uzman ve Temsilcileri,

17-20 Mart 2016 tarihleri arasında Kuşadası, Pine Bay Holiday Resort‘da gerçekleştireceğimiz “4. İlaç Kimyası: İlaç Etkin Maddesi Tasarımı, Sentezi, Üretimi ve Standardizasyonu Kongresi”nde sizleri aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Kongremizde ilaç etkin maddesi araştırmalarında endüstriyel ve akademik stratejiler ağırlıklı olarak ele alınacaktır. Bu amaçla, Kimya bilim dalının bu alanda yapabileceği katkılar çeşitli örneklerle gösterilerek, Ar-Ge faaliyetleri için yeterli alt yapıya sahip olan üniversitelerimizdeki genç, dinamik, donanımlı ve deneyimli beyin gücü ile bu alanda tanınmış akademik ve endüstriyel uzmanlar arasında fikir ve birikimlerin paylaşılması için ortam oluşturulacaktır.

Ayrıca ilaç araştırmalarına ülkemiz olarak daha verimli ve etkin bir şekilde katkıda bulunabilmek için, bu alanda çalışan kamu/özel sektör uzman ve temsilcileri ile endüstri ve akademik kuruluşlarda araştırmalar yapan bilim insanlarını ve yasa/yönetmelik uygulayıcılarını bir araya getirerek karşılıklı bilgi paylaşımını amaçlıyoruz. İlaç hammadde tedarikçilerini, sektöre hizmet veren, ekipman ve bilişim hizmetleri sunan kişi ve kuruluşları da sponsor veya izleyici olarak kongremizde görmeyi arzu etmekteyiz.

Kongrede yeni etkin madde keşfi araştırmalarına ek olarak bu araştırmalara hız verebilecek olan yeni yöntemler de ele alınacaktır. Kimya bilim dalının bu konulardaki katkısının sadece sentezle sınırlı olmadığı, Ar-Ge çalışmalarının her aşamasında çeşitli ve değişik kimyasal yöntemlere ihtiyaç duyulduğu bir gerçektir. Bunların kullanıldığı jenerik ilaç Ar-Ge araştırmaları, ara madde sentezi ve üretimi de kongrede ele alınacaktır. İlave olarak etik, onay ve pazar sonrası denetim konuları da tartışılacak konular arasında olup, bu konuda katkı yapmak isteyen katılımcılara destek sağlanacaktır.

Bu kongreye göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür eder, 17-20 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz organizasyonumuzda sizleri de aramızda görmeyi dileriz. Daha fazla bilgi için web sayfamızı, http://kimyager.ilackongresi.org ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla

Organizasyon Komitesi Adına

Doç. Dr. Murat ACEMOĞLU

Kongre Başkanı

Geri