Ulusal Çocuk, Ergen ve Yetişkin Obezitesi Kongresi
  
  Antalya / Belek
  7-10.NİSAN,2016
     
KATEGORİ  
Sağlık
YER   Antalya / Belek
TARİH   7-10.NİSAN.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Gıda Üreticileri ve Toptancıları Federasyonu ,

ETKİNLİK MERKEZİ   Belconti Resort Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Hazar Reklam
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://obezitekongre.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Katılımcılarımız,

Son yıllarda gelişmekte olan ülkelerde çocukluk döneminde obezite sıklığının artması kaygı vericidir. Çünkü obezitenin sağlık ve hayat süresi üzerine olumsuz etki yaptığı konusunda kuvvetli deliller mevcuttur.

Gelişmiş ülkelerde genellikle alt sosyoekonomik kesimlerde, gelişmekte olan ülkelerde ise üst kesimlerde obezite daha sıktır. Ülkemizde büyük kentlerde yaşayan okul çağındaki çocuklarda ve adolesanlarda % 10-15 gibi yüksek oranlar saptanmaktadır. Bu sayı yetişkinlerde % 17,2’yi bulmaktadır. Bu rakamlar, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 9.4 milyon yetişkinin obez olduğu gerçeğini ortaya çıkarıyor.

07-10 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz ULUSAL ÇOCUK, ERGEN VE YETİŞKİN OBEZİTESİ KONGRESİ’nde, siz saygıdeğer katılımcılarımızı ortak bir platformda buluşturmayı hedeflemekteyiz. Amacımız, sağlıklı gelecek nesiller için obeziteyle mücadelede, toplumun her bireyinin üzerine düşenler konusunda bilinçlendirilmesi için gerekli bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak ve obezite tedavisiyle ilgili cerrahi müdahalelerde dahil olmak üzere, etkin tüm tedavi seçeneklerinin ortaya koyulmasını sağlamaktır.

Kongremizde konuşmacı ve katılımcı olarak yer alacak ve deneyimlerini aktaracak tüm değerlere saygılarımızı sunar, destekleyen Bakanlıklarımız, Üniversitelerimiz ve obeziteyle mücadele konusunda çalışan bütün saygın kurum ve kuruluşlarımız ve mensuplarına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

07-10 Nisan 2016 tarihlerinde tarihi ve turistik özellikleri ile göz dolduran Antalya’da görüşmek ve deneyimlerimizi paylaşmak dileğiyle,

Kongre Düzenleme Kurulu adına,


Dr. Haluk ÜSTÜN

Gıda Üreticileri ve Toptancıları Federasyonu Başkanı

Geri