Türk Toraks Derneği 19. Yıllık Kongresi
  
  Antalya / Belek
  6-10.NİSAN,2016
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   6-10.NİSAN.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türk Toraks Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Sueno Deluxe Belek Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://kongre2016.toraks.org.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Toraks Derneği’nin 19. Yıllık Kongresi, 6-10 Nisan 2016’da Sueno Otel-Belek, Antalya’da gerçekleştirilecektir. Ulusal kongreler içinde en önde gelen kongrelerden biri olan TTD Ulusal Kongremizi, her zaman olduğu gibi, destek, katkı ve önerilerinizle “hep birlikte” hazırlıyoruz.

Tıbbi bilimsel ve teknolojik gelişmelerin göğüs hastalıkları alanına yansımalarının yanısıra bilginin işlenmesi, paylaşımı, bütüncül değerlendirilmesi ve toplumsal yarara dönüştürülmesi kongrelerimizin öne çıkan ayırt edici niteliklerindendir. Tüm katılan meslektaşlarımızın birikim ve deneyimlerini karşılıklı aktarabilmelerine olanak veren zeminler, meslektaşlarımızın gereksinimleri ile sorularına yanıt bulabilecekleri tecrübeli bilim insanlarının ve klinisyenlerin buluşmaları; yeniliklerin sorgulandığı, paylaşıldığı akademik perspektif toplantıları kadar sahada mevcut koşulların ihtiyaçlarını da gözeten kapsamlı, ayrıntılı, bilimsel program…

Tıbbın bir sosyal bilim olarak hepimize ulusal akciğer sağlığımıza katkıda bulunma sorumluluğu da yüklediğinin bilincindeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, sorunlarımızı ve taleplerimizi sorgulayan, paylaşan, çözüm yollarını arayan ve tartışan bir geniş aile olarak önerilerimizi ilgililerine ve kamuoyuna duyurma gayretimizi sürdüreceğiz.

Toplumsal hayatın her alanında ve elbette sağlık ortamında da tartışmasız bir kararlılıkla “Şiddete hayır” diyerek insana yaraşır bir yeryüzü özlemimizi yüksek sesle dile getirmeye devam edeceğiz. İçinde yaşadığımız toplumun da akciğer sağlığı alanının da tüm sorunlarını hep birlikte çalışarak aşacağız… Biliyoruz ki “Birlikte daha güçlüyüz / Unitas est fortitudo”

Bilimsel ve eğitsel seviyesinin yüksek olacağına inandığımız, doyurucu bir sosyal program eşliğinde eski dostlarla özlem giderip yeni dostluklara yelken açabileceğimiz, tatlı bir huzur içinde anılarımıza anılar katacağımız, büyük aile buluşmamız “kongremizde” yeniden sizlerle bir arada olmak üzere, Sevgi ve saygılarımızla


Selma Fırat
TTD 19. Kongre Sekreteri

A. Berna Dursun
TTD 19. Kongre Başkanı

Arzu Yorgancıoğlu
TTD Başkanı

Geri