3. Ulusal Çocuk Romatoloji Kongresi
 
  
  Antalya / Belek
  21-24.NİSAN,2016
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   21-24.NİSAN.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Çocuk Romatoloji Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Xanadu Resort Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://cocukromatoloji.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
SaygıdeEUğer hocalarım, değerli hekim arkadaşlarım,

Bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz “Ulusal Çocuk Romatoloji Kongresi”nde sizinle çocukluk çağı romatizmal hastalıklarında yeni gelişmeleri konuşmaktan mutlu olacağız.

Çocuk Romatolojisi bilim dalları ülke çapında kurulmaya ve yan dal uzmanı yetiştirmeye başladı. Romatolojik hastalıklarda çok önemli olan ayırıcı tanı yanı sıra patogenezdeki gelişmeler, hastalıkların genetik kökenine ilginin artmasına neden oldu. Bunun yanı sıra yeni ilaçlar artık yalnızca hücre düzeyinde değil, hücre içi yolaklara da etki etme olanağını ortaya çıkardı.

Değerli meslektaşlarım, edinilen her yeni bilginin, üretilen her yeni ilacın doğru yer, zaman ve dozda kullanılması “önce zarar verme” ilkesini unutmayarak olasıdır. Bizler bu önemli bakış açısını ancak birlikte çalışarak oluşturabiliriz. İşte kongremizin bir amacı, romatolojik hastalıklarda hem bilgimizi tazelemek, hem de “aynı dilden konuşmak” için becerimizi geliştirmektir. Bir diğer amacı, ailemize yeni katılan yan dal uzmanlarının birlikte araştırma yapma isteklerini motive etmek, tıpkı Avrupa’da olduğu gibi çalışma gurupları oluşturmalarını desteklemektir.

Kongremizin katkılarınızla verimli ve başarılı geçmesini diler, çocuk romatolojisiyle ilgilenen tüm meslektaşlarımı aramızda görmek isterim.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Ş. Erbil Ünsal
Çocuk Romatoloji Derneği Başkanı

Geri