2. Ege G/Ebelik ve Doğum Kongresi
 
  
  İzmir
  4-6.MAYIS,2016
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İzmir
TARİH   4-6.MAYIS.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Ege Üniv. İzmir Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Bölümü
-Ege Üniv. Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı
-Ebelik Eğitim Araştırma Geliştirme Derneği (EBEARGE)
-Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği İzmir Şubesi

ETKİNLİK MERKEZİ   MMO Tepekule Kongre Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Motto Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.ebelikdogumkongresi.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

II. Ege G/Ebelik ve Doğum Kongresi 4-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında İzmir’de Tepekule Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz ve temasını “Gebelik Öncesinden Doğum Sonrasına” olarak belirlendiğimiz kongremizi; Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Bölümü, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Ebelik Eğitim Araştırma Geliştirme Derneği (EBEARGE) ve Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği İzmir Şubesi (TJOD) işbirliği ile düzenliyoruz.

T. C. Sağlık Bakanlığı İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Türk Ebeler Derneği’nin de desteklerini aldığımız kongremizi yine Ege’de- İzmir’de yapmanın heyecanını yaşıyoruz.

Kongrede prekonsepsiyonel dönemden başlayarak, sağlıklı gebelikten riskli gebeliklere kadar geniş bir çerçevede hem birinci basamak sağlık hizmetleri ve hem de klinikte gebe izlem ve değerlendirmeleri, son bilimsel gelişmeler ışığında doğum eylemi, doğum sonrası dönem, yenidoğan ve çocukluk çağı dönemlerine ait bilgi birikimleri paylaşılacaktır. Tüm oturumlarda sağlık ekibinde aktif olarak yer alan ebe, hemşire ve hekimlerin, klinisyenler ile akademisyenlerin birlikte olma şansı olacaktır.

Ayrıca doğuma ilişkin tamamlayıcı uygulamalar (yoga, refleksoloji, nefes çalışmaları) kanguru bakımı, fetal monitörizasyon, pelvik taban egzersizleri konularında kursların gerçekleşeceği kongremizin katılımcılara yeni fırsatlar yaratacağına inanıyoruz.

Kadın sağlığı, gebelik ve doğum konularına halen katkı sağlayan tüm sağlık profesyonellerini ve geleceğin sağlık ekibini oluşturacak öğrencilerimizi yılın en güzel aylarından biri olan Mayıs ayında güzel kentimiz İzmir'de düzenlenecek olan kongremizde görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağımızı belirterek saygılarımızı sunuyoruz.

Kongre Başkanları


Op. Dr. Kenan Ertopçu

Doç. Dr.Neriman Soğukpınar

Doç. Dr. Özgür Yeniel


Geri