5. Ulusal Kırsal Turizm Kongresi
  
  Muğla / Marmaris
  18-22.MAYIS,2016
     
KATEGORİ  
Turizm
YER   Muğla / Marmaris
TARİH   18-22.MAYIS.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi
-MSKÜ Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu

ETKİNLİK MERKEZİ   Muğla Sıtkı Koçman Üniv. Marmaris Sosyal Tesisleri
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.kirsalturizm.gen.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Kıymetli Katılımcılar;

Turizm alanının hızla gelişen alt dallarından biri olan Kırsal Turizm, son yıllarda akademisyenlerin ve araştırmacıların ilgi odağı olmuştur. Kırsal Turizm; gelişmekte olan multidisipliner bir araştırma alanı olduğundan, konu ile ilgili yapılan bilimsel çalışmalarda artış gözlenmektedir.

Kırsal Turizm alanında yapılan araştırma/inceleme sonuçlarının paylaşılması amacıyla her yıl yapılması planlanan “Ulusal Kırsal Turizm Kongresi”nin 5.si Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi ve MSKÜ Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu işbirliği ile 18-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Marmaris'te düzenlenecektir.

Kongre konuları oldukça geniş kapsamlı olarak belirlenmiş olup, Kırsal Turizm alanında çalışan her araştırmacının bu kongrede çalışmalarını sunabilmesi amaçlanmıştır.

Kongremizde sunulan araştırmalar, yazarlar tarafından istenmesi durumunda gerekli değerlendirmelerden sonra “Uluslararası Sosyal ve Ekonomik Bilimler Dergisi (IJSES) ile Tarım Bilimleri Araştırma Dergisi'nde (TABAD) makale olarak yayınlatılabilecektir.

Kongre kapsamında; konunun uzmanı bilim insanlarımız tarafından, genç akademisyenler için “Bilimsel Araştırma, Yazma ve Sunma” başlıklı bir seminer sunumu yapılacak ve sertifika verilecektir. Böylelikle genç araştırmacılarımızın akademik verimliliğine katkı sağlanması amacı gerçekleştirilmiş olacaktır.

Kırsal Turizm alanında çalışan tüm akademisyenlerimizi, araştırmacılarımızı ve öğrencilerimizi kongremizde görmek istediğimizi belirtir, selam ve saygılarımızı sunarız.


Okt. Zekeriya BİNGÖL
Düzenleme Kurulu Başkanı

Prof.Dr. Mehmet KARATAŞ
Kongre Koordinatörü


Prof.Dr. Füsun İSTANBULLU DİNÇER
Kongre Başkanı

Geri