10. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi
  
  Antalya / Belek
  14-17.ARALIK,2016
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   14-17.ARALIK.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Bağımlılık Psikiyatrisi Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Cornelia Diamond Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   GL Events & Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.bagimlilikkongresi2016.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Bu yıl 10. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, 14-17 Aralık 2016 tarihinde Belek, Antalya’da düzenlenecektir. Bağımlılık sarmalı: biyopsikososyal modelde bağımlılık ana teması ile yola çıkmış bulunmaktayız. Alkol ve madde kullanım bozukluklarının tanı ve tedavide farklı boyutlarının değerlendirilmesinin yanı sıra, bireye özgü tedaviler de ön plana çıkmaktadır. Bağımlılık tedavisinde hedeflerin dünyada ve ülkemizdeki durumu, değişimi ve güncellemelerini tartışmak istediğimiz bu kongrede tedavide bize ışık tutacak her türlü etiyolojik model ve yaklaşımları siz değerli hekimlerimizle paylaşmak istiyoruz. Alkol ve madde kullanım bozukluklarının biyopsikososyal boyutları ile ele alınmasını hedefleyen bu kongrede, psikiyatrinin önde gelen bilim insanlarının önemli araştırmalarını paylaşacakları, klinik ve psikiyatrik uygulamalarda güncelleştirmelerimizi kolaylaştıracak dinamik oturumların olacağı bir program yer alacaktır.

Bağımlılık tedavisinde seçenekleri arasında sağlıklı değerlendirmeler yapılabilmesi çok önemlidir. Kongre programı hem tedavi hedeflerinin bireyselleştirilmesi hem de sağlıklı tedavi seçeneklerini bulabilmek için gerekli oturumlar ve çalışma grupları içerecektir. Kongrede alkol ve madde kullanım bozukluklarının nörobiyolojisi, tedavi yaklaşımları, rehabilitasyon süreçleri, aile dinamikleri, sosyal politikalar, aile hekimliği, hemşirelik ve sosyal hizmet tedavileri ele alınacaktır. Klinik uygulamalarımıza, bağımlılık tedavisinde karşılaştığımız zorluklara ilişkin tanı ve tedavi modelleri oluşturmayı hedefleyerek güncel bilgileri tedavi programı içine oturtmadaki bariyerlerin belirlenmesi ve ülkemizde klinik uygulamalara uygun şekilde yapılabilecekler gözler önüne serilecektir.

Kongre 14-17 Aralık 2016 tarihlerinde Belek, Antalya’da düzenlenecektir. Çözümünde çok disiplinli bir yaklaşım gerektiren alkol ve madde kullanımı sorununun tartışılacağı kongremiz tüm ruh sağlığı çalışanlarının katılımı ile zenginleşecektir. Kongremiz Bağımlılık Psikiyatrisi Derneği ortaklığı ile düzenlenecek olup verebileceğiniz desteklerle daha zengin bir organizasyon hedefliyor ve siz değerli meslektaşlarımızın kongremize katılımını bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Nesrin DİLBAZ
Kongre Başkanı

Geri