4. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ortopedi ve Travmatoloji Günleri
  
  İzmir
  15-17.ARALIK,2016
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İzmir
TARİH   15-17.ARALIK.2016
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimler Derneği İzmir Şubesi
-Dokuz Eylül Üniv. Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı

ETKİNLİK MERKEZİ   Wyndham Grand Özdilek Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Ege Kongre
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.ftrortopedi.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ve Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık alanları arasında, ortak dil oluşturmak ve iletişimi arttırmak amacıyla yürüttüğümüz toplantılarımıza uzun bir ara verdikten sonra yoğun istek üzerine bu yıl dördüncüsünü hazırlıyor olmanın gururunu yaşıyoruz.

15 – 17 Aralık 2016 tarihleri arasında İzmir’de Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimler Derneği İzmir Şubesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı işbirliğinde IV. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ortopedi ve Travmatoloji Günleri (Olgu Temelli Interaktif Eğitim Kursları) düzenlenecektir.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ve Ortopedi Travmatoloji uzmanlık alanları kas iskelet sistemi problemleri olan hastaların tedavisini farklı zaman dilimlerinde üstlenen ve sürekli olarak birbirini tamamlayan disiplinlerdir. Bu nedenle ortak tanı ve tedavi algoritmalarının kullanılması ve iletişimin sürekliligi son derece önemlidir. Bizler bu toplantı ile kendi çalışma ortamımızda sağladığımız iletişimi daha genis bir platforma taşımayı hedefledik.

Bu toplantıda kapsamlı bir yaklaşımla omuz, el, diz, omurga bölgelerinin sık görülen kas iskelet sistemi sorunları, serebral palsi, dogumsal brakial pleksus yaralanmaları , periferik sinir sorunları, osteoporotik kırıklar, nöropatik agrı ve osteoartrit gibi konular ele alınacaktır. Hasta değerlendirmesi tedavi yöntemleri ve takip, olgu temelli, interaktif ve multidisipliner bir şekilde tartışılacaktır. Ultrasonografik değerlendirme, lokal enjeksiyonlar, PRP uygulamalarına da yer verilecektir.

15 – 17 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz IV. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ortopedi ve Travmatoloji Günleri Egitim Kursları’nda sizlerle birlikte olmayı diliyor, hepinize en derin saygılarımızı sunuyoruz.

Organizasyon Komitesi Adına,Prof. Dr. Selmin Gülbahar

Kurs Başkanı
Dokuz Eylül Üniv.Tıp Fakültesi
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon


Prof. Dr. Hasan Tatari

Kurs Başkanı
Dokuz Eylül Üniv.Tıp Fakültesi
Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı

Geri