Uluslararası Sempozyum - 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye
 
 
  International Symposium 'July 15 Coup Attempt and Turkey'
  Muş
  24-26.MAYIS,2017
     
KATEGORİ  
Sosyal Konular
YER   Muş
TARİH   24-26.MAYIS.2017
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Muş Alparslan Üniversitesi
ETKİNLİK MERKEZİ   Muş Alparslan Üniversitesi Kampüsü
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://15temmuzsempozyum.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
15 Temmuz 2016 tarihi, Türkiye siyasetinde bir dönüm noktası olmuştur. Bu olayın, Batı’yı da Doğu’yu da bir şekilde etkilediği yadsınamaz bir gerçektir. Söz konusu tarihteki darbe girişiminin; sosyal, siyasal, dinsel, ekonomik vs. yönleriyle sosyal bilimler açısından değerlendirilmesi ve mümkün olduğunca objektif bir şekilde tarihe not düşülmesi özellikle gelecek nesiller açısından son derece önemlidir.

Sempozyumun temel amacı, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin öncesi, anı ve sonrasını akademik bir incelemeye tâbi tutmak, Türkiye’ye yönelik bu girişimin; siyaset, hukuk, kültür ve toplumsal yaşamda neleri değiştirdiğini ele almak, bu tarihi dönüm noktasının yakın gelecekteki etkisini, bu etkinin özelde Türkiye’de ve genelde dünyadaki muhtemel sonuçlarını ve siyasi anlamda hak ettiği yeri doğru anlamaya çalışmaktır.

Beklentimiz 15 Temmuz’un, darbelere direniş örnekliğine ek olarak, taşıdığı anlam ve içeriğin siz değerli akademisyenler ve düşünce adamlarının katılımlarıyla -henüz gün yüzüne çıkmamış boyutlarıyla- incelenmesi, analiz edilmesi ve yorumlanmasıdır.

Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan uluslararası “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye” adlı sempozyumumuza, siz değerli bilim insanlarının destek ve katkılarını bekliyoruz.

Sempozyum Düzenleme Kurulu

Geri