Uluslararası Türkçe Kongresi 2017
  
  Üsküp / MAKEDONYA
  17-21.AĞUSTOS,2017
     
KATEGORİ  
Dilbilim
YER   Üsküp / MAKEDONYA
TARİH   17-21.AĞUSTOS.2017
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi
ETKİNLİK MERKEZİ  
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.turkcekongresi.gen.tr/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Saygıdeğer katılımcılar,


Tarih boyunca geniş bir coğrafyaya yayılmış olan Türkler, etraflarındaki diğer milletlerle tarih boyunca dil ve kültür alışverişinde bulunmuştur. Dünyanın kadim dillerinden birisi olan Türkçe, bugün 200 milyonu aşkın bir nüfus tarafından Balkanlardan Kaşgar'a, Sibirya'dan Tibet'e kadar uzanan geniş bir coğrafyada çeşitli lehçe ve ağızlarıyla konuşulmaktadır. Kültürümüzün en esaslı unsurlarından olan dilimizin son yıllarda tesir alanı genişlemekte, bir dünya dili olma yolundaki hedefine güngeçtikçe daha da yaklaşmaktadır.

17-21 Ağustos 2017 tarihlerinde Üsküp'te düzenlenecek olan Uluslararası Türkçe Kongresinde (www.turkcekongresi.gen.tr), Türkçe bütün yönleriyle ele alınacaktır. Aynı zamanda, Türk Dili, Türk edebiyatı ve Türk kültürünün de konuşulacağı uluslararası akademik bir ortam sağlanacaktır.

Siz değerli araştırmacıları Balkanların en güzide ülkesi olan Makedonya'da ve başşehri Üsküp'te ev sahibi olarak ağırlamaktan duyacağımız memnuniyeti ifade etmek isterim.Saygılarımla,Prof. Dr. Vullnet AMETİ

Rektör
University of Tetova
www.unite.edu.mk

Geri