4. Gastrointestinal Endoskopi Günleri
  
  Ankara
  17-18.MART,2017
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Ankara
TARİH   17-18.MART.2017
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Gastrointestinal Endoskopi Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Sheraton Ankara Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   FTS Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.gastrointestinal2017.org/icerik/davet
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Bilimsel gelişim ve değişimin hızla yol aldığı günümüzde biz Gastroenteroloji Uzmanlarının en önemli ilgi alanlarından olan Endoskopi’deki gelişmeler de aynı hızla devam etmekte. Bizler de her geçen gün kendimizi bu yeni alanlara adapte etmeye ve bilgilerimizi güncel tutmaya özen göstermekteyiz. Hibrit işlemlerin ön plana çıkmaya başladığı, minimal invaziv yöntemlerin daha da geliştiği bir ortamda klasik işlemlerin önemi de azalmadan devam etmekte.

Bu yıl önceki senelerden farklı olarak toplantımızı baharın ilk günlerinde yapmayı planlıyoruz. Böylece henüz yoğun kongre programları başlamamışken bizlerle birlikte olmanızı diliyoruz. Açılışı “Gastrointestinal Endoskopi Günleri” ile yapıp yılın geri kalanında da diğer bilimsel toplantılarla yolumuza devam etmek istiyoruz.

Kongre Başkanlığı’nı Prof. Dr. Cengiz Pata hocamızın yapacağı toplantıda Doç. Dr. Bülent Ödemiş İkinci Başkan, Doç. Dr. Mehmet İbiş ise Genel Sekreter olarak emek verecekler. Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyeleri, Kongre Düzenleme Kurulu ve Bilimsel Kurul Üyeleri’ne, değerli Konuşmacı ve Oturum Başkanları’na sarf edecekleri çaba ve emekler için şimdiden teşekkür ediyorum.

Sizlerin desteği, katkı ve katılımları ile değerini bulacak olan kongremizde birlikte olabilmek umudu ile saygılarımı sunuyorum.

Doç. Dr. İrfan Koruk
GIED Başkanı

Sevgili Arkadaşlar;


İki yılda bir Gastrointestinal Endoskopi Derneği tarafından organize edilen IV. ENDOSKOPİ GÜNLERİ’ni hep birlikte 17-18 Mart 2017 tarihinde Sheraton/Ankara otelinde Gazi Üniversitesinden Canlı Endoskopi konseptinde yapalım diye yola çıktık. Bu uzun ve ince yolun sonu daha önceki hiçbir kongremizde aydınlık olmadı, her defasında zarar ettik; ancak Türk Gastroenteroloji’si adına sanki bir şeyler başardık gibi... Bu vizyonla son toplantımızı anlık İngilizce çevirili, 8 yurt dışı katılımlı, ESGE sayfasında duyurulmuş, Japon dostlarımızın katılımı ile sürekli Canlı Endoskopi eşliğinde gerçekleştirdik.

Biliyoruz ki, Endoskopik işlemler yapılmaya başlandığı günlerden itibaren birçok hekim gurubunun ilgisini çekmiş olup, günümüzde ise konu ile ilgili ileri eğitim düzeyine erişmiş hekimlerin ayrıcalıklı olduğu alan haline gelmiştir. Kısacası bizler endoskopik eğitim düzeyimizi yükselttikçe, kendimizi ve etrafımızı eğittikçe, unutulmamalıdır ki bu yarış da kimseler rakibimiz olamayacaktır.

İşte bu toplantıda öncelikle dernek olarak hepimizin eğitimine faydası olabilecek, ötesinde geriye dönüp baktığımızda ülkemiz adına doğru işler yaptık hissi verecek üst düzey kalitede bir toplantı düzenlemek için paçalarımızı sıvadık. Artık kabuğun altındaki yarayı görmeyip hep birlikte el ele göz göze ayağa kalkma zamanı.

Biz Gastroenterologların toplantısı olan bu Endoskopi Festivaline herkesi bekliyoruz.


Prof. Dr Cengiz Pata
Kongre Başkanı

Geri