21. Ege Onkoloji Günleri
  
  İzmir
  30-31.MART,2017
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   İzmir
TARİH   30-31.MART.2017
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Ege Üniversitesi Kanserle Savaş Araştırma ve Uygulama Merkezi

ETKİNLİK MERKEZİ   Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhiddin Erel Amfisi
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Dalya Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.eog2017.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sayın Meslektaşlarım,

Ege Üniversitesi Kanserle Savaş Araştırma ve Uygulama Merkezi olarak “XXI. Ege Onkoloji Günleri” kapsamında düzenlediğimiz “Melanom ve Melanom Dışı Deri Kanserleri Sempozyumu” 30-31 Mart 2017’de, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhiddin Erel Amfisinde gerçekleştirilecektir.

Bu sempozyumdaki amaç; tedrici artış gösteren melonomlar ve melanom dışı deri kanserlerinde epidemiyoloji, risk faktörleri, korunma, tanı ve tedavilerdeki son yenilikleri tartışmaktır. Melanomların moleküler ve genetik tanısındaki yenilikler sistemik tedavilerine büyük olanaklar sağlamaktadır. Melanomların erken tanısında, cerrahisinde, adjuvan tedavilerinde son yenilikler, immunoterapi, hedefe yönelik tedaviler ve destek tedaviler üzerinde etraflıca durulacaktır.

Hastanemizde 1992 den beri yapılan ve 100.000 ni aşan kanser kayıtlarında 10.000 e yakın deri kanserleri bulunmakta ve özellikle melanomlarda son 10 yılda belirgin bir artış olduğu dikkati çekmektedir. Kentimizin oldukça güneşli bir iklime sahip oluşu, açık ten renkli bireylerin çoğunlukta olması gibi etkenler göz önüne alındığında durumun vehameti daha iyi anlaşılacaktır. Ayrıca bu artışın İzmir ilindeki ve Türkiye’deki durumu bu toplantıda irdelenecek ve deri kanserlerinin bir kader olmadığının, güneşten korunarak derimizin güvenceye alınabileceğinin üzerinde durulacaktır.

Bu sempozyumun hedef kitlesi dermatologlar, plastik cerrahlar, patologlar, radyologlar, nükleer tıpçılar, medikal onkologlar ve radyasyon onkogları yanı sıra bu tür kanserlerin görülebildiği her organ ile ilgili diğer branşları kapsamaktadır. “Melanom ve Melanom Dışı Deri Kanserleri Sempozyumu” nun meslektaşlarımıza yararlı olacağını umuyor, iyi dileklerimi sunuyorum.

Prof. Dr. Ayfer Haydaroğlu

EÜ Kanserle Savaş Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü

Geri