6. Türkiye EKMUD Bilimsel Platformu
  
  Antalya / Belek
  4-8.NİSAN,2017
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   4-8.NİSAN.2017
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (EKMUD)


ETKİNLİK MERKEZİ   Regnum Carya Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Valör Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.ekmud2017.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli meslektaşlarım,

“6. Türkiye EKMUD Bilimsel Platformu” 4-8 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya’da Regnum Carya Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Platformun ana teması; “Antimikrobiyal Direnç ve Akılcı Antimikrobiyal Kullanımı” olacaktır. Antimikrobiyal direnç tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek artan bir sorun haline gelmiş ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından, insanlık için en büyük tehditlerden birisi olarak ilan edilmiştir. Antibiyotik direncinin en önemli nedeni, antibiyotiklerin uygunsuz kullanımıdır. Antibiyotiklerin %70’lere varan oranda yanlış kullanımı yanında, hayvanlarda büyüme faktörü olarak kullanılması da direnç gelişiminin en önemli nedenlerindendir. Tüm antibiyotiklere direncin olduğu yeni direnç genlerinin tanımlanması, yeni antibiyotik geliştirilemiyor olması tehdidin ne denli büyük olduğunu göstermekte, antibiyotik direncine karşı bir an önce ulusal eylem planı hazırlanması ve uluslararası işbirliği gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Bu platformda; sorunun boyutunu, alınması gereken kısa ve uzun vadeli tedbirleri ve her şeyden önemlisi dirençli mikroorganizmalarla meydana gelen enfeksiyonların yönetimini enine boyuna tartışacağız. Bunun yanında bir çok enfeksiyon hastalığı ile ilgili son gelişmeleri ve tedavideki en yeni bilgileri ve deneyimleri de paylaşma imkanı bulacağız.

Konusunda uzman meslektaşlarımızla tartışacağımız platformun başarılı ve verimli geçmesi dilerim.

Antalya’da görüşmek dileği ile…

Platform Başkanı
Prof. Dr. Hürrem Bodur

Geri