12. Ulusal Parkinson Hastalığı ve Hareket Bozuklukları Kongresi
  
  Girne / K.K.T.C.
  5-9.NİSAN,2017
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Girne / K.K.T.C.
TARİH   5-9.NİSAN.2017
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Elexus Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Flap Tour
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://parkinson2017.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği olarak 12. Ulusal Parkinson Hastalığı ve Hareket Bozuklukları Kongresi’ni 5-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Kıbrıs’ta düzenlemeyi planlıyoruz.

Bildiğiniz gibi Parkinson hastalığı başta olmak üzere tüm hareket bozuklukları için bilimsel birikimimiz büyük bir hızla artıyor. Bu alanda etyopatogeneze yönelik çalışmalar ve genetik araştırmalardan elde edilen veriler sayesinde hastalık süreçlerini giderek daha iyi anlamaktayız. Buna paralel olarak görüntüleme teknikleri ve elektrofizyolojik yöntemlerdeki ilerlemeler sayesinde hastalıkları daha iyi tanımaktayız. Tüm bu gelişmeler ışığında klinikte uyguladığımız medikal ve cerrahi tedavilerde yeni ve daha başarılı yaklaşımlar gündeme gelirken, çoğu nörodejeneratif nitelikte olan bu hastalık süreçlerine karşı etkin koruyucu veya düzeltici yöntemler bulma konusundaki umutlarımız da artmaktadır.

Her iki yılda bir sizlerin çok değerli katkılarınızla gerçekleştiği gibi Parkinson Hastalığı’nın 200.Yıl dönümünde düzenleyeceğimiz kongremizde de alanlarında deneyimli ulusal ve uluslararası uzman konuşmacılarımızla beraber hareket bozukluklarında son bilgi ve beceri birikimlerini, güncel klinik tanı ve tedavi yaklaşımlarını sizlerle paylaşmayı dilemekteyiz. Kongre katılımlarının zorluğunu göz önünde tutarak bu kongrede yoğun eğitim oturumları yanında, poster ve sözel sunumla katılımın da çok sayıda olması hedefiyle özellikle genç meslektaşlarımıza yönelik destek ve teşvik programları düzenlemeyi planlıyoruz.

Güzel Kıbrıs’ımızda 2017 baharında hep beraber tazelenmek ve Parkinson Hastalığının 200. yıl dönümünde görüşmek, bilimsel açıdan dopdolu ve keyifli bir zaman geçirmek dileğiyle hepinize sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Parkinson Hastalığı Derneği Yönetim Kurulu adına
Prof. Dr. Raif Çakmur

Geri