6. Ulusal Transplantasyon İmmünolojisi ve Genetiği Kongresi
  
  Antalya / Belek
  6-9.NİSAN,2017
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   6-9.NİSAN.2017
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Transplantasyon İmmünolojisi ve Genetiği Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Rixos Premium Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Flap Tour
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.tiged2017.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sayın Meslektaşlarımız,

Transplantasyon İmmünolojisi ve Genetiği Derneği’nin 6. Ulusal Transplantasyon İmmünolojisi ve Genetiği Kongresi 6- 9 Nisan 2017 tarihleri arasında Rixos Premium Otel, Belek’de gerçekleştirilecektir.

2006 yılında kurulan derneğimiz Ülkemizde transplantasyon alanında çalışan tüm paydaşların; klinisyenler ve laboratuvar çalışanlarının bir araya geldiği başarıyla gerçekleştirdiğimiz 5 kongrenin ardından 6. Kongremizde siz değerli meslektaşlarımızla birlikte olacağız.

Ülkemizde organ ve doku nakilleri giderek artan bir ivme kazandığı, doku tiplendirme laboratuvarlarımızın geliştiği ve yeni immün süppresiflerle nakledilen organ ve dokuların sağ kalım sürelerinin beklendiği gibi giderek arttığı gözlenmekle birlikte organ bağışı beklentilerin altında kalmaktadır. Derneğimiz bu konudaki toplumsal duyarlılığı arttırmaya yönelik olarak 9 Mayıs 2014 tarihinde Sağlık Bakanlığımız ve Gaziantep Üniversitesi’nin katkılarıyla Gaziantep’te, 11 Aralık 2015 tarihinde Sağlık Bakanlığımız ve Sivas Üniversitesi’nin katkılarıyla Sivas’ta bölgesel “Her bağış yeni bir hayattır, Organ Bağışı Sempozyumu” yapılmış ve organ bağışında bulunan ailelere teşekkür plaketleri verilmiştir.

2017 yılında gerçekleştireceğimiz 6. Kongremizde organ nakli konusunda Ülkemizde çalışmalarını yürüten cerrah, klinisyen, immünoloji ve doku tiplendirme alanlarından birçok akademisyen arkadaşımız ve sizlerle son gelişmeleri tartışabileceğiz.

Bilimsel ve sosyal etkinlikleri ile yine güzel bir kongreyi birlikte paylaşmak üzere siz değerli meslektaşlarımızı 6- 9 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya’da görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Transplantasyon İmmünolojisi ve Genetiği Derneği adına
Yönetim Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Hüseyin TUTKAK

Geri