Uluslararası Akademik Geriatri Kongresi 2017
  
  Antalya / Belek
  12-16.NİSAN,2017
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Antalya / Belek
TARİH   12-16.NİSAN.2017
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Akademik Geriatri Derneği
ETKİNLİK MERKEZİ   Calista Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Serenas Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://akademikgeriatri2017.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

“Uluslararası Akademik Geriatri Kongresi 2017”, Akademik Geriatri Derneği tarafından 12 – 16 Nisan 2017 tarihlerinde Calista Otel, Belek / Antalya ‘da gerçekleştirilecektir. Derneğimizce kongreyi Uluslararası boyuta taşıyarak hem bilimsel seviyeyi yükseltmek, hem de akademik çalışmalara destek vermek amacındayız.

Ülkemizde yaşlı nüfus 2016 verilerine göre % 8,2’dir ve diğer yaş gruplarına göre daha yüksek bir hızla artmaktadır, yani Türkiye’de 6,5 milyon civarında yaşlı birey bulunmaktadır. Bütün bu veriler her basamak ve branştaki hekimin daha sık yaşlı hasta ile karşılaşacağı anlamına gelmektedir.

Demans, depresyon, deliryum, inkontinans, bası yaraları, malnütrisyon, sarkopeni, polifarmasi, düşmeler, osteoporoz, kırılganlık başlıca Geriatrik Sendromlar olup, güncel yaklaşımlarla kongre programında yer alacaktır. Diyabet, hipertansiyon, hiperlipidemi, atrial fibrilasyon, Parkinson, osteoartrit, ağrı, enfeksiyonlar gibi yaşlıda sık görülen hastalıklarda kongrede değişik yönlerden tartışılacaktır. Birinci basamak hekimlerinin yaşlı hasta ile ilgili sorunları, huzurevi ve bakımevi çalışanlarının sık karşılaştığı problemler de bu kongrenin temel konularıdır.

İnterdisipliner ekip anlayışı içinde multidisipliner bir yaklaşımı amaçlayan Geriatri Biliminin amacına uygun olarak farklı disiplinlerden konuşmacılar ve konularla, yaşlı sağlığına kapsamlı bir bakış ve güncelleme sunulacaktır. Kongrenin Uluslararası olmasının Geriatrik olgu sunumları ve sözel bildirileri daha bilimsel boyuta taşıyacağı ve sunum yapanların akademik çalışmalarına fayda sağlayacağı düşünülmektedir.

Yaşlı sağlığı ile ilgilenen başta geriatristler olmak üzere, iç hastalıkları uzmanları, aile hekimleri ve uzmanları, nöroloji uzmanları, psikiyatri uzmanları, fizik tedavi uzmanları, huzurevi ve bakım evi hekimleri, hemşire, fizyoterapist ve diyetisyenler bu kongrenin hedef kitlesidir.

Düzenleme kurulu olarak siz değerli katılımcılarımıza kaliteli bir bilimsel program sunmak, akademik çalışmalarınıza destek olmak arzusundayız. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Hüseyin DORUK
Kongre Başkanı

Geri