Modern Türkiye Sosyal Bilimler Gençlik Kongresi
  
  İstanbul
  28-30.NİSAN,2017
     
KATEGORİ  
Öğrenci Kongreleri
YER   İstanbul
TARİH   28-30.NİSAN.2017
DÜZENLEYEN KURULUŞ   İstanbul Şehir Üniversitesi Modern Türkiye Çalışmaları Merkezi

ETKİNLİK MERKEZİ   Şehir Üniversitesi Altunizade Kampüsü
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://cemts.sehir.edu.tr/gencmots/tr/duyuru-metni/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
“Modern Türkiye’de Özgürlük ve Güvenlik” üst başlığını taşıyan, Modern Türkiye Sosyal Bilimler Gençlik Kongresi, İstanbul Şehir Üniversitesi Modern Türkiye Çalışmaları Merkezi öncülüğünde, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü ve Şehir Sosyoloji Dükkânı Kulübü ve Şehir Diplomasi Kulübü’nün katkılarıyla 28-30 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul Şehir Üniversitesi Altunizade Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir. Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik Kongrenin temel amacı, son iki yüzyılda Türkiye’nin geçirdiği sosyal, siyasal ekonomik ve kültürel modernleşme sürecini analiz ederek, gelecekte bu alanda çalışma yapmayı düşünen gençler için akademik bir platform oluşturmak ve işbirliği imkânı sağlamaktır.

Bu yıl kongre Türkiye’de özgürlük ve güvenlik kavramları bağlamında özellikle şu konulara odaklanmaktadır: Siyasal sistemler, dış politika, sosyoloji, tarih, psikoloji, uluslararası ilişkiler, göç, özgürlükler, kimlik, inanç grupları, askeri darbe, savunma, edebiyat, felsefe ve hukuka dair konular tartışılacaktır. Modern Türkiye çalışmalarının çeşitli konuları hakkında bildiri ve panel önerileri de kabul edilecektir.

Son başvuru tarihi 1 Mart 2017 olan Kongre, Türkçe ve İngilizce olarak yapılacaktır ve Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yöneliktir.

Geri