53. Ulusal Diyabet Kongresi
  
  Girne / K.K.T.C.
  19-23.NİSAN,2017
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Girne / K.K.T.C.
TARİH   19-23.NİSAN.2017
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Türkiye Diyabet Vakfı
ETKİNLİK MERKEZİ   Elexus Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Consensus Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.diyabetkongresi.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri 19 - 23 Nisan 2017 tarihleri arasında, tarihi ve doğal zenginlikleri yanı sıra hepimiz için manevi değeri olan Girne /KKTC de yapılacak olan 53. Ulusal Diyabet Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duymaktayım.

Diyabet 20. yüzyılın en önemli sağlık problemlerinden biri oldu. Bu önceliğini maalesef günümüzde de devam ettirmektedir. Biz hekimlerin ağır morbidite ve yüksek mortalite ile seyreden bu ciddi problemle çok iyi donanımlı olarak savaşmamız gerekmektedir. Bunun tek yolu olan bilgide buluşmak, son gelişmeleri tartışmak, gerek hastalığın tedavisinde gerekse önlenmesinde atılmış ve atılacak yeni adımları sizlerle tekrar değerlendirmek amacımızdır.

Bu kongremizde öncekilerden farklı olarak kongre öncesinde diyabetlilerin en önemli mortalite nedeni olan diyabette kardiyovasküler hastalıklar için risk faktörlerini ‘Kardiyometabolik Hastalıklar Sempozyumu” ile ayrıca tartışmak istiyoruz.

Yine 53. Ulusal Diyabet Kongresi’nde insulin tedavisini ve diyabet tedavisindeki yeni teknolojileri detayları ile gözden geçirmek amacıyla belli sayıda katılımcı ile interaktif bir ‘’İnsulin Çalıştayı’’ ve ‘’Diyabet Teknolojileri Sempozyumu‘’ yapmayı planladık.
Yarınların birlikte çalışarak daha verimli, daha güzel olacağı inancıyla katılımlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Miyase Bayraktar
53. Ulusal Diyabet Kongresi Başkanı

Geri