6. Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumu
  
  Edirne
  18-19.MAYIS,2017
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Edirne
TARİH   18-19.MAYIS.2017
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Türk Fizyolojik Bilimleri Derneği
-Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Address Organizasyon
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.egzersizfizyolojisi2017.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sayın konuklarımız,

6. Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumu’nu, 18-19 Mayıs 2017 tarihinde, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Edirne’de düzenliyor olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Türk Fizyolojik Bilimleri Derneği’nin katkılarıyla iki yılda bir düzenlenen egzersiz fizyolojisi sempozyumları daha önce Selçuk Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenmiş ve egzersiz fizyolojisi alanındaki güncel bilimsel gelişmeleri takip etme ve paylaşma olanağı sağlamıştır. Umarız ki, 2017 yılındaki 6. Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumu da siz değerli konuklarımız için faydalı ve yol gösterici olur.

6. Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumunun teması “Vücudun fizyolojik sınırlarını egzersizle keşfetmek” olarak belirlenmiştir. Sempozyumda farklı spor dallarıyla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen kişilerin egzersize adaptasyonu, yüksek yoğunluktaki egzersizin sağlıklı kişilerde ya da hastalık süreçlerinde fizyolojik yanıtlara etkisi, sportif performansın incelenmesinde güncel yaklaşımlar, hipoksik süreçlerde egzersiz ve kasların egzersize uyumdaki rolüne yönelik konferans ve paneller yer alacaktır. Ayrıca deney hayvanları üzerinde egzersiz modellerinin uygulanmasına ilişkin bir kurs düzenlenecektir.

Tarihsel açıdan büyük önemi olan Edirne, sportif açıdan da insanlığın somut olmayan kültürel mirası listesinde yer alan ve 655 yıldan bu yana düzenlenen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne ev sahipliği yapmaktadır. Sizleri Er Meydanı’nın geleneksel özellikleriyle, müzikle, şiirle, pehlivanların gücü ve dayanıklılığı ile bir kez de bilimsel zeminde karşılaştırmak istiyoruz.

Sempozyumda egzersiz fizyolojisi alanındaki bilimsel çalışmalarınızı bizlerle paylaşmanızdan büyük memnuniyet duyacağız. Bu sempozyumda ayrıca, sözlü sunum ve poster bildiri ödüllerine değer görülen çalışmalar belirlenecektir. Bu ödüllerin egzersiz fizyolojisi alanında yapılacak gelecekteki çalışmalara yol gösterici olması için önem taşıdığını düşünüyoruz.

Mayıs güneşinin ışıklarının tarihin izlerini aydınlattığı, Gençlik ve Spor Bayramını kutladığımız bu günlerde, sizleri içinden iki güzel nehrin aktığı, neşeli ve güler yüzlü insanların şehri Edirne’ye davet ediyor, katılımınızı bekliyoruz.

Prof. Dr. Selma Arzu Vardar
Sempozyum Başkanı

Geri