10. Klinik Nöroimmünoloji Sempozyumu
  
  Girne / K.K.T.C.
  1-5.NİSAN,2018
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Girne / K.K.T.C.
TARİH   1-5.NİSAN.2018
DÜZENLEYEN KURULUŞ   İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

ETKİNLİK MERKEZİ   Merit Crystal Cove Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Burkon Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://noroimmunoloji2018.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız,

X. Klinik Nöroimmünoloji Sempozyumu 1-5 Nisan 2018 tarihleri arasında Kıbrıs’ta Merit Crystal Cove Otel’de gerçekleştirilecektir.

Nörolojik hastalıkların patogenezlerinde rol alan mekanizmaların anlaşılması ve uygun tedavilerin geliştirilmesinde immünoloji alanındaki gelişmeler önemli bir yer tutmaktadır. Son yıllarda, gelişimlerinde immün sistemin rol aldığı düşünülen nörolojik hastalıklar listesine yeni hastalıklar da eklenmiş, yelpaze giderek genişlemiştir. Sempozyumda amacımız; immün sistemle ilişkili nörolojik hastalıkları, yeni bilgiler ışığında konusunda uzman yerli ve yabancı konuşmacılarımızla tartışmaktır.

Ayrıca; nöroloji ve nöroimmünoloji alanında çalışan asistan, uzman, öğrencilerimiz ve tüm katılımcılarımız için ülkemizde ilk kez gerçekleştirilecek olan yarım günlük ‘Cerebrospinal fluid (CSF) Teaching Course’ planlanmıştır. Bu kurs Ulm Üniversitesi’nden Prof.Dr.Hayrettin Tumani ve ekibi tarafından verilecektir. Kursun amacı; beyin-omurilik sıvısı analizlerinin değerlendirilme yöntemlerini öğrenmek, bu testlerin ve yeni tanımlanmış olan biomarkırların nöroinflamatuvar, enfeksiyöz ve nörodejeneratif hastalıklarda kullanımı ile ilgili bilgilenmektir.

Sempozyumumuzun sizlerin bilimsel çalışmalarıyla daha güçleneceği inancı içersinde çalışmalarınızı, katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz. 1-5 Nisan 2018 tarihlerinde Kıbrıs’ta görüşmek dileğiyle.

Prof. Dr. Ayşe Altıntaş
Sempozyum Başkanı

Geri