17. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi
  
  Çanakkale
  4-6.NİSAN,2018
     
KATEGORİ  
Öğrenci Kongreleri
YER   Çanakkale
TARİH   4-6.NİSAN.2018
DÜZENLEYEN KURULUŞ   Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Çanakkale Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü

ETKİNLİK MERKEZİ   Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Troia Kültür Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ   Motto Turizm
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://www.uhok2018.com/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Sevgili Arkadaşlar,

Sizleri 4-6 Nisan 2018 tarihleri arasında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Çanakkale Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü olarak Öğrenci Hemşireler Derneği, Türk Hemşireler Derneği Öğrenci Komisyonunun işbirliği ile düzenleyeceğimiz 17. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi’nde kentimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı bildirmek istiyoruz. “Değişen Dünyada Hemşirelik: Evrensel Farklılıklar ve Benzerlikler” ana tema çerçevesinde “Hemşirelik bakımında, eğitiminde, uzmanlık alanlarında, mevzuatlarında ve imajındaki değişimleri” ele almayı planlıyoruz.

Hemşireliğin Dünyada ve Türkiye’de nasıl bir değişim sürecinden geçtiğini, hangi noktaya geldiğini, bizlerin bunun neresinde yer aldığımızı karşılaştırmalı olarak ortaya koyabileceğimiz bir kongre planlıyoruz. Bu değişimler sürecinde öğrencilerin sorunları ve çözüm önerilerinin yer aldığı yarım günlük bir çalıştay ve “Stoma ve yara bakımı”, “Travma yaşayan bireylerde psikososyal bakım”, “Bağımlılığı anlamak ve önlemek”, “Refleksoloji eğitimi” gibi farklı kurs programları planlıyoruz.

Bunların yanı sıra öğrencilerimizden gelecek talepler doğrultusunda başta Şehitlik Abidesi olmak üzere çok sayıda tur programlarına katılma fırsatları oluşturmayı hedefliyoruz.

Amacımız sizleri bilimsel, sosyal ve manevi doyum sağlayacağınız bir kongreyle buluşturmaktır. Şehitler diyarı Çanakkale’de buluşmak üzere saygı ve sevgilerimizle.Kongre Eş Başkanları

Sedef MÜLAYİM

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Hemşirelik Bölüm Birinci Sınıf Temsilcisi

Dilan DUMAN

Öğrenci Hemşireler Derneği Başkanı

Yasemin NARİN

Türk Hemşireler Derneği, Öğrenci Komisyonu Genel Başkanı

Geri