ANKOSLink 2019 7. Uluslararası Konferansı
  
  Antalya / Lara
  2-5.NİSAN,2019
     
KATEGORİ  
Eğitim
YER   Antalya / Lara
TARİH   2-5.NİSAN.2019
DÜZENLEYEN KURULUŞ   ANKOS (Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu)Derneği

ETKİNLİK MERKEZİ   Royal Seginus Otel
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   https://ankoslink.org.tr/2019/tr
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Meslektaşlarımız, Üyelerimiz ve Paydaşlarımız,

ANKOS Derneği olarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ve uluslararası önemli yıllık toplantılar arasında giren ANKOSLink toplantısına sizleri davet etmekten büyük onur ve mutluluk duyarız.
2019 yılında yedincisini gerçekleştireceğimiz ve her sene yaklaşık 500'e yakın katılımcıyı ve 60 firmayı ağırladığımız ANKOSLink Uluslararası Konferansı'nı 02-05 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya'da Royal Seginus Hotel'de gerçekleştireceğiz. Bu yılki konferansımızın ana teması " Dijital Küreselleşme ve Sürdürülebilir Kütüphaneler" olarak belirlendi.
2018 yılı tüm dünya için büyük değişimlerin yaşandığı dijital küreselleşme anlamında tüm ülkeleri etkilediği bir yıl oldu. Dijital küreselleşmenin en büyük etkisini sosyal anlamda kütüphanelerde hizmetinin içerik değişimleri olarak yaşarken, ekonomik anlamda büyük sıçramaların ve daralmaların yaşandığı bir süreç olarak birlik anlamında kütüphanelerin ekonomik ve sosyal açıdan yeniden yapılarını değerlendirilmesi gerektiğini ortaya çıkarmıştır. Temamıza bağlı olarak gerçekleştireceğimiz bu üç günlük konferans boyunca gerek yayıncı paydaşlarımız, gerek ulusal ve uluslararası konuşmacılarımız ve siz değerli katılımcılarımızla mesleki paylaşımları, yeni ürünleri ve içerikleri sizlere sunuyor olmaktan mutluluk duyacağız. Bu seneki konferansımızda ağırlıklı olarak Üniversite 4.0, Endüstri 4.0, Kütüphane 4.0, Dijital Küreselleşme, Dijital Dönüşüm, Dijital Adaptasyon, Ekonomik Sürdürülebilirlik, Teknolojik Adaptasyon, Sürdürülebilir Düşünce, Kütüphanelerde Sosyal Sürdürülebilirlik, Dijital Kütüphaneler, Bilgiye Erişimde Sürdürülebilirlik, Sürdürülebilir Dijital Koruma, Sürdürülebilir Sistemler, Sürdürülebilir Kalkınma, Sürdürülebilir Kütüphane Uygulamaları gibi konularda değerli sunumlar olacak.


ANKOSLink 2019 Uluslararası Konferansı'nın gerçekleşmesine vereceğiniz katkı ve destekler için şimdiden teşekkür eder, 2018-2020 Yönetim Kurulu olarak sizleri saygı ile selamlarız. Antalya'da görüşmek dileği ile.

Saygılarımla
Dr.Öğr.Üyesi Güssün GÜNEŞ
ANKOS Başkan

Geri