17. Ulusal Sinirbilim Kongresi
  
  Trabzon
  4-7.NİSAN,2019
     
KATEGORİ  
Tıp Kongreleri
YER   Trabzon
TARİH   4-7.NİSAN.2019
DÜZENLEYEN KURULUŞ   -Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinirbilimleri Derneği
-Karadeniz Teknik Üniversitesi

ETKİNLİK MERKEZİ   KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kongre Merkezi
ORGANİZATÖR KURULUŞ  
ETKİNLİK WEB SAYFASI   http://usktubas.org/
DAVET KONAKLAMA LİNKLER İLETİŞİM
Değerli Sinirbilimciler,
17.Ulusal Sinirbilim Kongresi Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinirbilimleri Derneği (TÜBAS) desteği ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 04 – 07 Nisan 2019 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenecektir.

Kuruluş ve hazırlık dönemi çalışmalarıyla birlikte Türkiye’de 25 yıla yakın bir geçmişi olan sinirbilim toplantıları, 2001 yılından itibaren Ulusal Sinirbilim Kongresi (USK) adı altında her yıl düzenlenmeye başlamıştır. Zaman içerisinde, USK’ların hem katılımcı sayısı, hem de klinik, pre-klinik ve diğer disiplinlerden çeşitliliği artış göstermiştir.
17.USK’da, moleküler ve hücreselden davranışa, gelişimselden görüntülemeye, metodolojiden deneysel modellere ve yeni klinik stratejilere kadar sinirbilimin her alanından konferans, sempozyum, panel ve sunumlara yer verilecektir. Ayrıca, kongrenin ilk günü düzenlenecek kurslarla genç sinirbilimcilerin bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Kongremiz değerli bir ulusal sinirbilimci kitlesi, Avrupa ve ABD’den seçkin uluslararası ve Türk bilim insanları ile FENS, IBRO ve SfN çevrelerinden temsilcileri ağırlayacaktır.

Kongremizde sinirbilimde en yeni gelişmelerin paylaşıldığı geniş bir bilimsel program, katılımcılar arasında yeni proje ortaklıkları için verimli bir akademik platform ve zengin bir sosyal program sunmaya çalışacağız.
17.USK’ya hazırlık sürecinde ve kongre sırasında değerli önerilerinizi, destek, katılım ve katkılarınızı bekliyor, Karadeniz baharında doğal ve kültürel zenginliklerle dolu Trabzon’da buluşmayı diliyoruz.

Saygılarımızla

Kongre Eş-Başkanları


Prof. Dr. Ahmet Ayar
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. Bayram Yılmaz
Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinirbilimleri Derneği Başkanı &
Yeditepe Üniversitesi

Geri